HaberlerİranOrtadoğu

11 Şubat yürüyüşlerinde dünyaya mesajımızı verelim

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, 11 Şubat yürüyüşlerinin ABD için taşıdığı mesajın “İran halkının İnkılâbın idealleri yanında yer aldığı” olduğuna dikkat çekerek, yürüyüşlerle ilgili yayınlanan bazı bildirilerin bölme amaçlı olduğunu söyledi.

İran Kum kenti Milletvekili ve İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, halkın yarın 11 Şubat yürüyüşlerine geniş ve muhteşem bir şekilde katılmasının taşıdığı önemden söz ederken “Bu yılki 11 Şubat yürüyüşleri geçen yıllarda da olduğu gibi aynı hassasiyetini koruyor, fakat son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana başlayan fitne olayları da dikkate alınarak bu hassasiyetin dozu bu kez daha fazladır” dedi.

Laricani daha sonra “Ecnebiler bugünlerde, kendi yorumlarıyla İran halkının iktidar ve ululuğunun bir simgesi olan 11 Şubat yürüyüşlerinin önemini zedelemek üzere fırsat kolluyorlar” ifadesini kullanırken ayrıca “İran halkı bu simgesiyle yeni bir bina kurarken kendi kaderini de değiştirdi” diye ekledi.

İslam İnkılâbının esasen zulüm, sömürü, emperyalizm ve ABD karşıtı bir mahiyet taşıdığını da vurgulayan Meclis Başkanı Laricani bu hususta ayrıca “İran’da Velayet-i Fakih ve dini mercilik düzeni yerinde ve halk da hep sahnede oldukça bu halk hiçbir halele uğramayacaktır” diye vurguladı.

Laricani konuşmasının başka bir bölümünde bu günlerde 11 Şubat yürüyüşleriyle ilgili yayınlanan bildirilerden bazılarının bölücü amaç taşıdıklarına dikkat çekerek, halkı bu yürüyüşe geniş bir şekilde katılmakla, İran halkının parçalanmasını bekleyen düşmanları bir kez daha hüsrana uğratmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.