HaberlerİranOrtadoğu

11 Şubat’ta düşmanın ümitlerini yok edeceğiz

İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad İran milletinin, İslam inkılabının zafer günü olan 22 Behmen’de beşeriyet düşmanlarının kampına umutsuzluk ve hüsranı hakim kılacağını vurguladı.

Bu sabah İran İslam Cumhuriyeti kurucusu İmam Humeyni’nin – s – türbesini ziyaret ederek saygı duruşunda bulunan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İslam İnkılabını zafere götüren Şafakta On Gün’ü kutlayarak İmam’ın İran’a dönüşünün beşeriyet tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu kaydetti.

Ahmedinejad, İslam inkılabı ve İmam’ın başlattığı hareketin beşeriyetin karşısında tüm maddi çıkmazları aşmak ve saadete kavuşan bir toplum oluşturmak için yeni bir pencere açtığını ifade etti.

İran milletinin dünyanın diğer milletleri için tüm iyiliklerin ilham kaynağı olduğunu vurgulayan Ahmedinejad, bu yılki 22 Behmen’in beşeriyete yep yeni bir mesajı olduğunu, bu mesajın sultacıların sulta döneminin sona erdiği ve tüm dünyaya nur saçıldığı mesajı olduğunu, İran milletinin bu günde bir kez daha beşeriyet düşmanlarının kampına umutsuzluk ve hüsranı hakim kılacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (73) içerik yüklenmiştir.