FilistinHaberlerOrtadoğu

148 Yahudi yerleşimci koruma altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, 148 Yahudi yerleşimcinin bu sabah (14 Mayıs Salı) işgal güçlerinin koruması altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Baskına İsrailli eski milletvekili Michael Ben-Ari ve Likud Partisi üyesi Yehuda Glick’in de katıldığı, baskın sırasında Mescid-i Aksa’da Filistinli cemaatten ve ilim öğrencilerinden yüzlerce kişi bulunduğu ve Mescid-i Aksa’nın saygınlığının çiğnenmesine tepki gösterdikleri bildirildi.

El-Aksa Müessesesi, bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, kendilerine “Heykel Örgütleri Koalisyonu” adını veren fanatik Yahudi örgütlerinin Yahudilerce kutsal kabul edilen ve Çarşamba ve Perşembe günleri kutlanacak olan Şavuot bayramı münasebetiyle Perşembe günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısı yaptığını açıkladı.

Fanatik Yahudi örgütlerinin internet aracılığıyla yayınladıkları ilanlarda Şavuot bayramında “Heykel Dağı”nda çocuklar için festival düzenlemeye davet ettiklerini bildiren El-Aksa Müessesesi, bildirilerde etkinliklerin hahamların ve İsrailli milletvekili Moshe Feiglin’in de katılımıyla Mescid-i Aksa’nın içinde ve yakınlarında düzenleneceğinin belirtildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Haziran 2021 (18) içerik yüklenmiştir.