AsyaHaberler

16 Eylül Pakistan’la Dayanışma ve Selzedelere Yardım Günü ilan edildi

İran İmam Humeyni-ks-Yardım Komitesi Sorumlusu “Pakistanlı selzedelere yardımları arttırma doğrultusunda bu Perşembe günü “Pakistan’la Dayanışma ve Selzedelere Yardım Günü” olarak ilan edldi” dedi.

İmam Humeyni-ks- Yardım Komitesi Sorumlusu Hüseyin Envari dün düzenlediği bir basın toplantısında bu Komitenin Pakistan’da sel felaketine uğrayanlara yardım ulaştırma amacıyla başlattığı girişimler ve kampanyası hakkında bilgi verdi.

İmam Humeyni-ks- Yardım Komitesi Sorumlusu Hüseyin Envari İmam Humeyni-ks- Yardım Komitesinin kardeş ve Müslüman ülke Pakistan’dan sel haberini alır almaz medyayı da kullanarak selzedelere yardım kampanyası başlattığını söyledi.

Hüseyin Envari ayrıca, ilk günlerden itibaren İran’ın her tarafında İmam Humeyni-ks- Yardım Komitesinin Pakistanlı selzedelere yardım toplamaya başladığını ve bugüne kadar da önemli miktarda yardım toplandığını belirterek “Başlattığımız aynı kampanya doğrultusunda önümüzdeki bu Perşembe günü de “Pakistan’la Dayanışma ve Pakistanlı Selzedelere Yardım Günü” olarak ilan edildi” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Nisan 2023 (1) içerik yüklenmiştir.