FilistinHaberlerOrtadoğu

18 Filistinli esir yıllardır hücrelerde yaşıyor

Esirler Merkezi Siyonist zindanlardaki 18 esirin yıllardır tek kişilik hücrelerde yaşadıklarını ve tamamıyla tecrit edildiklerini belirterek, tecrit olayının insan hakları sözleşmelerine aykırı olduğunu ifade etti.

Esirler Merkezi bugün konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.“Zindanlardaki esirlerin ifadelerine göre 18 esir uzun zamandır tek kişilik hücrelerde yaşıyor. Tek kişilik hücrelere konulan esirlerin çoğu Filistin direniş gruplarının zindanlardaki liderleridir. Bunlar arasında bir bayan esir de var”.

Tek kişilik hücre ve arkasından gelen tecridin, Siyonist cezaevi idaresinin takip ettiği en barbar ve katı cezalandırma yöntemi olduğunu belirten Esirler Merkezi Müdürü Re’fet Hamdune, Siyonistlerin zindanlardaki Filistinli esirlerin bedenlerinin ve ruhlarının ağır ağır ölmesini istediğini ifade etti.

Hukuk merkezlerine ve insan hakları alanında faaliyet gösteren sivil ve resmi kuruluşlara seslenen Hamdune, sudan bahanelerle Siyonist cezaevi idaresinin tek kişilik hücrelere koyduğu ve adeta ölüme terk ettiği Filistinli esirleri kurtarmak için harekete geçmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.