FilistinHaberlerOrtadoğu

1948’den bu yana 26 bin siyonist öldürüldü

İşgal devleti, Siyonistlerin 1948 yılında Filistin halkını köy, kasaba ve şehirlerinden zorla çıkardıktan sonra onlardan gasp ettikleri topraklar üzerinde terör devletini kurmalarından şimdiye kadar geçen süre içinde ölen askerleri için bugün (19 Nisan Pazartesi) akşam bir anma töreni düzenleyecek. Törene Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile işgal ordusu Genel Kurmay Başkanı General Gabi Eşkenazi’nin de katılması bekleniyor.

Siyonist işgal ordusunun şimdiye kadar girdiği savaşlarda kaybettiği 22.682 askeri için düzenleyeceği törene yaklaşık 1.5 milyon asker yakınının katılacağı tahmin ediliyor.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot, bugün verdiği haberde işgal devletinin kurulduğu 1948 yılından şimdiye kadar ölen 22.682 askere ek olarak da istişhad eylemlerinde ölen 3.971 kişiyle ölenlerin sayısının 26.653 kişiye ulaştığını yazdı.

Gazete devamla, Siyonist işgal devletinin tarihinde giriştiği savaşlarda hayatını kaybeden Siyonist askerlerin anısına düzenlenecek törene Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak’ın da katılacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.