FilistinHaberlerOrtadoğu

2009 yılında 130 Filistinlinin evi yıkıldı

El-Makdisi Müessesesi, Siyonist işgal yönetiminin 2009 yılı içinde 1967 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarında 130’dan fazla evi yıktığını, 2008 yılında 89 evin yıkıldığı düşünülürse bunun rekor bir rakam olduğunu ifade etti.

El-Makdisi Müessesesi konuyla ilgili bir rapor yayınladı.“İşgal yönetimi 23 evi ev sahiplerinin kendilerine yıktırdı. Büyük mali cezalardan kaçınan Filistinliler ihtarname aldıktan sonra evlerini kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldılar. Siyonist işgal yönetiminin 2009 yılında yaptığı yıkımlar nedeniyle 281’i çocuk olmak üzere 569 kişi evsiz kaldı.”

Raporda ayrıca, Siyonist işgal yönetiminin 2009 yılında sürdürdüğü yıkım işini özellikle İseviyye, Cebelu’l-Mukebber, Tur, Şa’fat, Beythanina, Beldetu’l-Kadime, Silvan, Re’su’l-Amud, Sur Bahir, Re’s Hamis, es-Sevri mahallesi, Beyt Safafa ve Vadi’l-Cuz bölgelerinde yoğunlaştırdığı ifade edildi.

Siyonist yönetim, Kudüs şehrini Yahudileştirmek için buradaki Filistinlileri şehrin dışına çıkarmak istiyor. Bunun için de Filistinlilerin evlerini yıkıyor, topraklarını gasp ediyor ve hayatlarını dayanılmaz hale getiriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.