FilistinHaberlerOrtadoğu

21. asır direniş, cihad ve zaferin asrı olacak

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad yirmi birinci asrın cihad, direniş ve zafer asrı olacağını belirterek, Filistin halkının Siyonist işgal rejiminin tecavüz, saldırı ve cinayetlerine karşı gösterdiği direnişi takdir ettiklerini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin zindanlarında yirmi yılını dolduran kardeşi Mecdi Hammad için düzenlenen etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Hammad, izzet, direniş, şeref, cihad ve saygınlık ağacının köklerinin çok derinlere uzandığını söyledi.

Esir kardeşinin Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarının önemli kurucuları arasında yer aldığını belirten Hammad “Şunu belirteyim ki, bu ve bunun gibi örnek şahsiyetlerin onurlandırılması gerekir” dedi.

Dün gece (26 Aralık Pazar) düzenlenen etkinlikte konuşan Hammad şunları söyledi: “Almamız gereken daha çok yol var. Bu uğurda vereceğimiz daha fazla bedel olacak. Bütün esirlerin kurtarılması için gereken çabanın ortaya konması ve semere vermesi için ilk kurucuların bu şekilde sürekli hatırlanması gerekir.”

Sözlerini kardeşine getiren Hammad şunları söyledi: “Esir kardeşim Mecdi 6 defa müebbet hapse ve 30 yıl hapse mahkûm edilmiştir. Şu anda Mecdi Siyonist zindanlardaki esir hareketinin önemli dinamiklerindendir. Hasta olmasına rağmen işgal güçlerine karşı direnen kardeşlerine her türlü desteği vermekten geri durmamıştır.”

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (11) içerik yüklenmiştir.