FilistinHaberlerOrtadoğu

22 Filistinli esir hastanede hayati tehlike içindedir

İnsan Hakları İçin Uluslararası Dayanışma Örgütü, işgal devletindeki Remle Hastanesinde sürekli yatan Filistinli esirlerin listesine ulaştıklarını belirterek, Mayıs ayı itibariyle 22 ağır hasta esirin hastanede ölümle pençeleştiğini belirtti.

Dayanışma Örgütünden Ahmed El-Beytavi konuya ilişkin bugün (12 Mayıs Çarşamba) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Esirlerden bazıları kansere yakalanmışken, bazıları kalp hastası, bazılarının böbreği iflas etmiş ve bazıları da kısmen felç olmuş durumda. Oldukça ağır durumda olan bu esirler Siyonist cezaevi idaresinin ihmali ve gereken tedaviyi göstermemesi yüzünden hayati tehlike içindedirler.”

El-Beytavi açıklamasında ayrıca şunları söyledi: “Elimize geçen yeni listeye göre yatağa mahkûm 22 esir Siyonistlerin hastanesinde yatıyor. Bu esirlerden 10’u müebbet hapse mahkûm. Yine bu esirlerin 16’sı Batı Yaka’dan 6’sı ise Gazze’dendir. Zaman zaman hastaneye gelen ve basit ameliyatlar gördükten sonra zindana dönen hastalar bu sayıya dâhil değildir. Bunların dışında onlarca hasta daha tıbbi müdahale bekliyor. Fakat işgal yönetimi gereken titizliği göstermiyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.