Filistinİşgalci İsrail Rejimi

25’inci Gazze Deniz Mitingine Binlerce Filistinli Katıldı

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında dün (19 Mart Salı) ikindiden sonra Gazze Şeridi’nin kuzeyinde düzenlenen 25’inci deniz mitingine binlerce Filistinli katıldı.

İşgal güçlerine ait “Zikim” askeri üssü karşısında düzenlenen mitinge ailelerin kadın, çocuk ve yaşlı fertleriyle katıldığı ifade edildi.

Filistinli gençlerin otomobil lastikleri yaktıkları ve işgal güçleriyle temas hattına yaklaşarak işgal askerlerine taş attıkları, işgal güçlerinin de göstericilere ateş açtığı ve göz yaşartıcı bomba attığı belirtildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin gösteriye müdahalesi sırasında 13 kişinin yaralandığını, yaralılar arasında başına göz yaşartıcı bomba isabet eden gazeteci Sair Ebu Reyyaş’ın da olduğunu açıkladı.

İşgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan onlarca kişinin etkilendiği kaydedilirken, Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri El-Bureyc Kampı’nın doğusunda Filistinli bir gencin işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, bugünkü gösterilerin “Gazze kendisine abluka uygulayanlara karşı zafer kazanacak” sloganıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Karada gerçekleştirilen gösteriyle eş zamanlı olarak Gazze Şeridi’nin kuzeyinde tekneler de Filistin bayraklarıyla denizde gösteri yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.