DünyaHaberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

26. İslami Vahdet Uluslararası Konferansı 27 Ocak’ta düzenlenecek

26. İslami vahdet Uluslararası Konferansı 27 Ocak tarihinde iki gün boyunca İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Dünya Topluluğu tarafından Tahran’da düzenlenecektir.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Dünya Topluluğu halkla ilişkilerin aktardığına göre, 26. İslami vahdet Uluslararası Konferansı ‘Hz Muhammed (saa) İslam ümmet kimliğinin birlik simgesi’ konusuyla Tahranda düzenlenecektir. Toplantıya dünyanın 56 ülkesinden düşünür ve mütefekkirlerinden oluşan bir grup ve yakınlaştırma dünya topluluğu Genel Kurul üyelerinden bir grup katılacaktır. Ülkeler şunlardır: Malezya, Rusya, Endonezya, Irak, Lübnan, Arabistan, Tayland, Cezayir, İngiltere, Amerika, Avusturalya, Danimarka, Tunus, Katar, Çin, Yemen, Mısır ve diğer ülkeler katılacaktır.

26. İslami vahdet Uluslararası Konferansında Hz Muhammed (saa) İslam ümmetinin birlik simgesi ve ufuktaki İslami uyanışın teşvik edilmesi konularıyla ilgili makaleler sunulacaktır.

Ayrıca Müslümanlar arasında yakınlaşma ve birlik kültürünün geliştirilme yöntemleri, ümmetin birliğinde İslami yüksek hedeflerin rolünün vurgulanması, İslami kimliğin birliğini güçlendirmede islam ülkelerinin Anayasasının rolü, İslami kimliğin şekillenmesinde Hz Muhammed (saa( ve Ehlibeyte (as) duyulan dostluk ve aşkın rolü, birlik ve yakınlaşma kültüründe kadının rolü Uluslararası konferansa katılacak olan düşünürlerin ele alacağı konulardır.

İslami uyanışa karşı istikbar güçlerinin çabaları ve Batı medyasının rolü, İslami kimlik birliğinin şekillenmesinde direniş ruhunun rolü, birlik kültürünün tanıtımında medyanın rolü, İslami uyanışın teşvikinde gençlerin rolü, sünnet ve Kur’anda İslami kimliğin unsurları ve batının pozisyonunun değerlendirilmesi ve Resulu Ekreme (saa) göre uluslararası toplantılar düşünür ve mütefekkirler tarafından tartışılacak diğer konulardır.

Vahdet haftasının ilk cuması 25 Ocak Hz Muhammed (saa) dünya günü töreni ve 27-28 Ocak 26. İslami vahdet Uluslararası Konferansı İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Dünya Topluluğu tarafından Tahranda düzenlenecektir.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 25 Ekim 2020 (33) içerik yüklenmiştir.