FilistinHaberlerOrtadoğu

3 ev yıkılırken 3’ü çocuk 2’si kadın 10 kişi yaralandı

İşgal rejiminin güvenlik kabinesinin sabahki (15 Temmuz Salı) toplantısında Mısır’ın ateşkes planının kabul edildiğinin açıklanmasına rağmen işgalci Gazze’nin üzerine ateş yağmuru yağdırmaya kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Sabahleyin gerçekleştirdiği saldırılarda Han Yunus ve Rafah civarında 5 Filistinlinin şehit olmasına neden olan işgal güçleri öğleden sonra gerçekleştirdikleri saldırılarda da üç evi yıkarken, üçü çocuk ikisi kadın on kişinin yaralanmasına neden oldular.

İşgal güçlerinin öğleden sonraki saldırılarında Gazze şehrinin doğusundaki Zeytun mahallesinde Bedvan ve Dahduh ailelerine ait evleri, şehrin batısında da el-Gul ailesine ait bir evi yıktıkları bildirildi.

Saldırılarda üçü çocuk ikisi kadın toplam on kişi yaralandı.

İşgal güçlerinin ayrıca Gazze’nin Cibaliya mülteci kampı yakınlarında bazı sebze bahçelerini hedef aldılar ve bu yolla halkın gıda kaynaklarını imha etme amaçlı stratejilerini de sürdürdüklerini ortaya koydular. İşgalciler iki gün önce de BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü UNRWA’nın Gazze’deki en büyük gıda deposuna yangın roketi atarak büyük bir yangın çıkmasına neden olmuş sivil halkın yangını söndürme çabalarını da roket saldırılarını sürdürerek engellemişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2024 (22) içerik yüklenmiştir.