AsyaHaberlerİranOrtadoğu

3 İranlı dağcının aranması çalışmaları halen devam ediyor

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanlığı sözcüsü, Pakistan’da Himalya dağı zirvesinde kaybolan üç İranlı dağcının aranması çalışmalarının halen devam ettiğini bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanlığı sözcüsü Abbas Erakçi dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Pakistan’da kaybolan 3 İranlı dağcının son durumunu izah ederek, bölgeye egemen olumsuz koşullar ve söz konusu dağcıların su ve gıda maddelerinin tükenmesi ihtimali göz önünde bulundurularak arama çalışmalarının sonlandırılması kanaatinin yaygın olduğunu ancak İran dışişleri bakanlığının bu operasyonun devam etmesi hususunda halen Pakistan dışişleri bakanlığı ile temaslarını sürdürmekte olduğunu söyledi.

Erakçi ayrıca Rusya devlet başkanı Putin’in İran’ı ziyaret edeceği haberiyle ilgili bir sorunun cevabında ise bu haberin doğru olmadığını ve teyit edilmediğini söyledi.

Erakçi ayrıca Hasan Ruhani’nin yemin törenine başka ülkelerin katılım oranının yüksek olduğunu bildirerek bu konuda hangi ülkelerin ve hangi düzeyde katılacaklarıyla ilgili listenin yayınlanacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.