FilistinHaberlerOrtadoğu

3 milyon siyonist füzelerin tehdidi altında

Siyonist subaylar, Kassam’ın uzun menzilli füzelere sahip olmasının işgal devleti ve ordusu için çok ciddi tehditler oluşturacağını belirtti.

İşgal devleti askeri istihbarat şefi Amos Yadlin daha önce yaptığı açıklamada Hamas’ın 60km menzilli füze denemesini başarıyla tamamladığını belirtmiş ve bu füzelerin Tel Aviv’i vurabileceği iddiasında bulunmuştu.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanoot ise, işgal ordusunun İç Cephe kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde, Hamas’ın 60km menzilli füze denemesini başarıyla gerçekleştirmesinin ardından Gazze’den gelebilecek olası bir füze saldırısının 3 milyon Siyonist’i etkileyeceğini yazdı.

Siyonist kaynaklar Gazze sınırına 40-45km uzaklıktaki bölgede bir milyon Siyonist’in yaşadığını ve bunların zaten Kassam füzelerinin menzilinde olduklarını belirttiler.

Gazze savaşında Bi’rus’Sebu’ ve Askalan gibi şehirler direniş füzelerine karşı korunurken, daha uzaktaki şehirlerde yaşayan Siyonistler daha güvenli bir hayat yaşıyorlardı. Fakat önümüzdeki dönemde yaşanacak herhangi bir savaşta artık sınır bölgelerinden daha başka bölgeler de atılacak direniş füzelerinin menzilinde olacaktır.

Gazete verdiği haberin devamla şöyle yazdı: “Yeni füzeler daha dakiktir. Aynı zamanda rahatça Gazze’ye sokulabilmeleri için birkaç parçaya da bölünebiliyorlar. Diğer bir özellikleri ise kendilerine 40-50kg’lık bir patlayıcı başlığın takılabilmesidir. Hamas hareketi sınır bölgesindeki ve ayırım duvarı civarındaki askerlere saldırmak yerine, Gazze’deki konumunu güçlendirmek, yönetimini sağlamlaştırmak ve önümüzdeki günlerde İsrail ordusuyla olası bir çatışmaya karşı askeri gücünü geliştirmekle meşgul.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.