HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

4 Filistinli mahkumun Siyonist mahkemede terör operasyonu planlamaktan mahkum edilmesi

Terör rejimi İsrail mahkemesi, Calbu hapishanesinden kaçan ve daha sonra yakalanan dört Filistinli esiri terör operasyonu planlamakla suçladı.

Fars Haber Ajansı’nın haberine göre, işgalci Siyonist rejim yetkilileri, son iki gün içinde yeniden tutuklanan  dört Filistinli esiri,  dün akşamı yargılanmak üzere Nasir kentindeki mahkemeye gönderdi.

Bu arada kent halkı, Filistinli esirler yakalanır yakalanmaz mahkeme önünde gösteri yaparak esirlerle dayanışmalarını dile getirdi.

Öte yandan, Siyonist rejimin medyası dört esirin yargılanmasına ilişkin bazı ayrıntıları yayınladı.

Geçtiğimiz pazartesi günü işgal rejiminin Celbu’ Hapishanesi’nden kaçan altı esirden, yeniden yakalandıkları duyurulan dört esirin savunma vekilliğini üstlenen Filistinli avukat Halid Mehacine, işgal yönetiminin bu dört esire ulaşılmasına engel olduğu gibi  haklarında bilgi vermekten de kaçındığını söyledi. 

Avukat Mehacine, işgal güçlerinin kendisinin müvekkilleriyle görüşmesine izin vermedikleri gibi nerede ve ne durumda oldukları hakkında da bilgi vermekten kaçındıklarını ifade etti. 

Av. Mehacine, Arab48 haber sitesine yaptığı açıklamada; “İsrail istihbaratı bizim sorgulama merkezinde esirlerle görüşmemizi engelledi. Sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorduk. Ancak istihbarat kendilerine ulaşmamıza engel olduğu gibi haklarında bilgi sahibi olmamıza da müsaade etmedi.” dedi. 

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.