HaberlerİranOrtadoğu

4 Kasım yürüyüşleri bu yıl daha muhteşem

Bugün ABD’nin Casusluk Yuvası -eski Büyükelçiliği- önünde toplanan halkın bu yürüyüşe katılımı, daha önceki yıllara göre, daha kalabalık ve daha muhteşem. Çeşitli öğrenci toplulukları hala bu yürüyüşe katılımını sürdürüyor.

Bugün sabah ABD’nin Casusluk Yuvası önünde başlayan ve öğrenciler başta olmak üzere çeşitli halk kesiminden oluşan antiemperyalist gösteri, gözlemciler tarafından geçen yıllardaki benzeri gösterilere göre daha geniş, daha kalabalık ve daha muhteşem olarak değerlendiriliyor.

Bu arada, Milletvekillerinin de bugün Meclis’i tatil ilan ederek az önce bu merasime katıldıklarının ilan edilmesi, gösteriye apayrı bir coşkunluk kazandırdı.

Yine bugünkü gösteriyle ilgili alınan haberlere göre, son birkaç aydan bu yana böyle bir gösteriyi ana hedeflerinden saptırmak ve gösteriyi kendi istedikleri bir biçimde düzenleme niyetiyle ellerinden gelen çabayı gösteren ecnebi medyaların bu yöndeki beklentilerinin aksine, bugün yüz binlerce gösterici “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”, “Katil İsrail”, “Kahrolsun İsrail” ve “Biz Senin Askerleriniz, Hamenei” gibi sloganlarla gösteri alanını inlettiler.

Yabancı muhabirler ise bu muhteşem gösteriyi şaşkınlıkla izliyorlar ve bu haberleri çaresizce merkezlerine aktarıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.