HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

50 bin kişi Cuma namazını Mescidi Aksa’da kıldı

Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’yla ilgili karanlık planlarına ve sinsi oyunlarına fırsat vermemek için kararlılıkla mücadele eden Filistin halkı bu kutsal mabede sahip çıkma gayretlerini sürdürüyor.

Bugün sabah namazında büyük bir kalabalığın toplandığı Mescidi Aksa’da Cuma namazında da, siyonist işgal güçlerinin bütün engellemelerine rağmen 50 bin kişinin toplandığı bildirildi. 

İşgal güçlerinin Filistinlilerin Mescidi Aksa’ya ulaşmalarını zorlaştırmak için Eski Kudüs’ün giriş kapılarında ve Mescidi Aksa kapılarında geniş çaplı güvenlik tedbirleri aldıkları ve buraları adeta asker ve polis yığınına dönüştürdükleri ifade edildi. 

İslami Vakıflar Dairesi, işgal rejiminin bütün engellemelerine rağmen Mescidi Aksa’da Cuma namazı için toplananların sayısının elli bir civarında olduğunu açıkladı. 

Batı Şeria bölgesinden, Mescidi Aksa’da Cuma namazı kılmak için gelen yüzlerce Filistinlinin Kudüs’e girmesi ise kapılardaki işgal güçleri tarafından engellendi. 

Bu arada Nablus’un yakınındaki Beyta ve Beyt Decen kasabalarında yine saldırgan işgal güçleriyle, yahudileştirme faaliyetlerine karşı haklarını korumak amacıyla gösteriler düzenleyen Filistinliler arasında çatışmalar meydana geldi. 

Beyta kasabasında Filistinli gençlerin işgal güçlerine ait bir İHA’yı düşürdükleri haber verildi. İHA’nın işgal rejiminin yahudileştirme faaliyetlerinden dolayı tehdit altında olan ve bu yüzden her hafta rutin gösterilerin düzenlendiği Cebelu Sabih bölgesinde düşürüldüğü belirtildi. 

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.