HaberlerİranOrtadoğu

50 milyonluk yürüyüş fitnecilerin ümitlerini yıktı

İran milletinin 22 Behmen zafer yürüyüşlerine 50 milyonluk katılımı karşısında şaşkına dönen inkılap karşıtları ve fitnecilerin yandaş siteleri “İran’da karşı devrim,en az on yıl ertelendi” şeklinde itirafta bulundular.

İran İslam cumhuriyetine karşı faaliyet yürüten fitneci siteler ve sözde Yeşil Hareket adlı muhalefet zümresinin yandaşları, İran milletinin İslam inkılabı zafer yıl dönümü yürüyüşlerine 50 milyonluk katılımı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken sözde nizama karşı devrimlerinin en az on yıl ertelendiğini itiraf etmek zorunda kaldılar.

Söz konusu muhalif ve fitneci siteler ayrıca taraftarlarının morallerini kaybetmemeleri için de tesellide bulunarak Yeşil hareketin yanlış yapmadığını ve sadece biraz sabır gerektiğini iddia ettiler.

Bu siteler, haftalar öncesinden başladıkları masabaşı haber ve yorumlarda, İran halkının İslam ve İslam inkılabından bıktığını ve İran halkının bu yılki inkılap kutlamalarına katılmamak suretiyle bunu göstereceğini, bu nedenle de büyük bir ihtimalle 11 Şubat 2010 günü İran’da İslami devletin yıkılıp onun yerine laik bir düzen kuracaklarını iddia etmişlerdi. Dün, sırf başkent Tahran’da 5 milyon, bütün İran çapındaysa 50 milyonu aşkın insanın sokaklara dökülüp “İran İslam Cumhuriyeti ve Rehber Hameney”e bağlılık yemininde bulunması karşısında şaşkına dönen bu sitelerden artık çıt çıkmıyor.

İran’da rejimin yıkılacağı ve artık İran halkının İslami bir yönetim istemediği şeklindeki masabaşı haberler, 30 yıldır tekrarlanırken, İran halkının devlete destek yürüyüşlerine katılım oranı, bu iddiaların tam tersine, her geçen yıllara oranla daha fazla artış göstererek İslam düşmanlarını şaşkına uğratıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.