FilistinHaberlerOrtadoğu

61 yaşındaki Ürdünlü esir Ata Ayyaş’ın hayatından siyonist rejimin sorunmlu olduğu açıklandı

İşgal zindanlarında yatan 61 yaşındaki Ürdünlü esir Ata Ayyaş’ın ailesi, on yedi gündür dış dünyayla bağlantısı kesilen ve sağlık durumu hakkında bilgi almak isteyen ailesiyle iletişimine izin verilmeyen esirin hayatından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu açıkladı.

Ürdün’ün El-Mefrak vilayetinde yaşayan aile, (29 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Ata Ayyaş’ı 13 Nisan’dan bu yana gözaltında tuttuğunu ve sorgulamaya devam ettiğini, avukatının ve Kızılhaç yetkilisinin ziyaretine izin vermediğini, bu durumun uluslararası anlaşmalara ve insan haklarına aykırı olduğunu söyledi.

Ata Ayyaş’ı kurtarmak için harekete geçmeyen ve davayla ilgili hiçbir girişimde bulunmayan Ürdünlü yetkilileri de eleştiren aile, işgal güçlerinin yaşlı Ürdün vatandaşını gözaltına aldığı günden bu yana kendisiyle ve ailesiyle ilgilenmeyen ve çektikleri sıkıntıları görmezden gelen Ürdün hükümetini kınadı.

Aile, Ürdün hükümetini ve ilgili birimleri Ata Ayyaş’ın sağlık durumu hakkında bilgi almak ve bir an önce serbest bırakılmasını sağlamak için harekete geçmeye davet etti.

Bu arada Ata Ayyaş’ın şehit Yahya Ayyaş’ın amcası olduğu ve Ürdün’de 28 yıl memur olarak çeşitli görevlerde bulunduğu bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Haziran 2021 (18) içerik yüklenmiştir.