FilistinHaberlerOrtadoğu

65 yaşındaki Filistinli kadın tutuklandı

Filistin Esirleri Savunma Merkezi, Siyonist işgal güçlerinin bu sabah (13 Aralık Pazar) 65 yaşındaki Ummu Bekir Bilal’i tutuklamasını, evine baskın düzenleyip evdeki eşyalara zarar vermesini şiddetle kınadı.

Ummu Bekir Bilal’in Muaz, Osman, Bekir, Ömer ve Ubade isimli beş oğlunun da işgal zindanlarında esir olduğu ve Ubâde’nin âmâ olduğu bildirildi.

Filistin Esirleri Savunma Merkezi bugün (13 Aralık Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistinli kadının hayatından bütünüyle Siyonist işgal hükümetinin sorumlu olduğu ve işgalcinin bu tutuklama ve baskınla cinayetlerine ve ihlallerine yeni bir halka daha eklediği belirtildi.

Ummu Bekir Bilal’in tutukluluğunun devam etmesinin ve işgal zindanlarında tutulmasının yaşlı kadın için büyük bir tehlike oluşturduğunu ifade eden Filistin Esirleri Savunma Merkezi, işgal güçlerinin 34 Filistinli bayan esiri daha zindanlarda tuttuğunu ve Ummu Bekir Bilal’in de işgal zindanlarında yatan 35. bayan esir olduğunu ve bayan esirlerin en yaşlısı olduğunu bildirdi.

Bildiride ayrıca, Siyonist işgal devletinin ihlalleri karşısında uluslararası kamuoyunun utanç verici bir sessizliğe büründüğüne işaret edilerek şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası toplum, bir yandan demokrasiden bahsederken büyük bir arsızlıkla işgal altındaki Filistin topraklarında Filistinli vatandaşlara saldırı olaylarının kanıksanmasına yardımcı olmaktadır.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.