Filistinİşgalci İsrail Rejimi

67 Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (17 Mart Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal polisi bu sabah 67 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girerek avlusunda dolaşmasına izin verdi.

Kaynaklar, baskına katılan Yahudi yerleşimcilerden bazılarının Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yaptığını ifade etti.

Kaynaklar ayrıca işgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskına katılanları korumak amacıyla Mescid-i Aksa’nın avlusunda yoğun güvenlik önlemleri aldığını bildirdi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.