FotoğraflarHaberlerİranOrtadoğu

8 Ekim 2010 Tahran Cuma Namazı – Fotoğraf Galerisi

Bugün Tahran’da kılınan Cuma namazında vahdetin önemine vurgu yapılırken, yetkililerden bu konuya büyük önem vermeleri istenildi.

Ayetullah Seyyid Ahmet Hatemi imametinde bugün Tahran’da kılınan Cuma namazında,Rehber İmam Ali Hamaney’in düşmanların iyice tanınmasına vurgu yapmasına işaretle, her dönemde düşmanların değişik strateji ve plan yürüttükleri, bu komploların iyice tanınmasının önemli olduğu belirtildi.

Tahran Cuma hatibi, İran İslam cumhuriyetindeki vahdet ekseninin İslam inkılabı rehberi olduğunu ifade ederken, düşmanın yetkililer arasında, halk ve yetkililer, halkın arasında ve hatta Şii ve Sünni gruplar arasında tefrika oluşturmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Ayetullah Seyyid Ahmet Hatemi, düşmanın bölgede muktedir İslam nizamına tahammül edemediğini, İran ile düşmanlıklarının temelinde İslam cumhuriyeti nizamın bulunduğunu, bu doğrultuda din ve siyasetin birbirinden ayrı olması gerektiği ve bazı hurafelerin yayılmasına çalıştığını belirtti.

Tahran Cuma hatibi Ayetullah Seyyid Ahmet Hatemi okuduğu hutbelerin bir başka bölümünde İran halkından Pakistan sel zedelere yaptıkları yardımdan dolayı teşekkür ederken, komşu Pakistan’da yaşanan sel felaketin derin izleri nedeni ile uluslar arası teşkilatlar ve kurumlardan, Pakistan sel mağdurlarına yardım ulaştırmaya devam çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.