GenelHaberlerOrtadoğuSuriye

80 Ülkenin Ordusuyla Savaşan Hizbullahi Suriye Ordusu Hama Kırsalında Bir Çok Köy Ve Beldeyi Teröristlerden Elinden Kurtardı

İslami davet sitesi suriyedeki haber kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Nusra Cephesine yönelik operasyonlarını sürdüren suriye ordusu, teröristlere ait son yuvaları imha edip çok sayıda teröristi öldürdükten sonra Hama kırsalına düşen bazı köy ve beldelerde güven ve istikrarın yeniden sağlandığını ilan etti.

SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak, suriye ordusu Hattab, el-Kasabiya, Tel Hasan, Zor Cedid, Zor el-Mesalek ve Zor el-Nasıriye beldelerinde güvenlik ve istikrarı yeniden sağlamak için 14.5 mm makineli silahların yanı sıra onlarca bomba düzeneğini etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Kaynak; teröristlerin Halfaya, Tayyib el-Emem yolu üzerine yerleştirdikleri 27 bomba düzeneğini patlatma girişimleri çökertilirken muhtelif türlerdeki büyük miktarda silaha el konulduğunu ekledi.

Kaynak; Hizbullahi suriye ordusunun Halfaya Beldesinde “Nusra Cephesi”ne tabi teröristleri çok sayıda teröristi öldürüp ağır kayıplara uğrattığını ifade etti.

Hizbullahi suriye ordusu dün Hama kırsalına düşen Zor ve el-Asi beldelerinde güvenlik ve istikrarı yeniden sağlamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.