FilistinHaberlerOrtadoğu

800 bin yahudi İsrail’den kaçtı

İşgalci İsrail’i terk eden Yahudi araştırmacılar hakkında hazırlanan en son istatistiklere göre, bugüne kadar 800 bini aşkın Yahudi bilimadamı, tıpkı Hitler’den kaçarken olduğu gibi,siyonistlerden kaçarak İsrail’i terk etti.

İşgal altındaki Filistin topraklarında imkânların kısıtlı olması ve bunun yanında güvenli şartların bulunmaması nedeniyle bu topraklardan Yahudi beyin göçü çizgisi sürekli artış kaydetmekte.

Bu mesele bağlamında hazırlanan en son istatistikler, 800 bini aşkın Yahudi üniversite hocası ve araştırmacının işgal altındaki Filistin topraklarını, bir daha geri dönmemek üzere terk ettiklerini gösteriyor.

Öte yandan batılı ülkelerde, üniversite ve bilimsel merkezlerde bütçeler her yıl biraz daha arttırılırken, bu vesileyle dünyanın her tarafından araştırmacı ve elit kesim bu mekânlara çekilmeye çalışılıyor.

Siyonist İsrail de ise her yıl eğitim için düşünülen bütçeyi azaltarak, askeri harcamalarına ilave ediyor.

33 Gün Savaşları’nda Lübnan Hizbullah’ı karşısında İsrail’in ağır yenilgiye uğraması ve özellikle Ahmedinejad’ın teknoloji ve askeri güçte İran’ı ,Ortadoğu’nun en güçlü ülkesi haline getirmesi ve bunu bir türlü hazmedemeyen katil İsrail yöneticilerinin savaş çığırtkanlıklarını artırmasının davetiye çıkardığı büyük savaş tehlikesi gibi etkenlerin de ,İsrail’den tersine göçün başlamasına neden olduğu belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.