FilistinHaberlerOrtadoğu

800 işgalci Nafha hapishanesine baskın yaptı

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği (Vaid), son günlerde Nafha hapishanesinin 11. bölümüne yapılan baskının 800 işgalci asker tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, bu sayıda askerin operasyona katılmasının, yapılan barbarlığın şiddetini gösterdiğini belirtti.

Vaid, dün (26 Aralık Pazar) konuya ilişkin bir basın açıklaması yayınladı.Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gece yapılan vahşi ve barbar baskında 12 odadan oluşan bölümdeki esirlere saldırıldı. Bütün esirler daha eski ve kullanılmayan hücrelere nakledildiler. İnsanın yaşayamayacağı kadar kötü olan bu odalarda 48 saat şiddetli soğukta bekletilen esirler daha sonra yerlerine geri getirildiler.”

Vaid yaptığı açıklamada ayrıca, işgalcilerin kalabalık bir şekilde baskın yapmalarının, esirlere saldırmalarının çok tehlike bir gelişme olduğunu ifade etti.

İnsan hakları kuruluşlarından Filistinli esirlere yapılan insanlık dışı muameleye duyarlı olmalarını isteyen Vaid, basın yayın organlarından da olup biteni kamuoyuna duyurmak için çaba harcamalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2024 (19) içerik yüklenmiştir.