FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas, ABD ve Siyonistlerin planlarını uygulamada ısrarcı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın Filistin alanında despotluğa oynadığını ve bunun için başkanlık koltuğuna sıkıca yapıştığını belirterek, Abbas’ın Filistin halkının haklarını yok eden Amerika ve Siyonist projeleri uygulamaya çok hevesli olduğunu ifade etti.

Dün (04 Kasım Çarşamba) açıklamalarda bulunan Hamas sözcüsü Fevzi Burhum şöyle dedi: “Seçimlerde aday olmayacağını söyleyen Abbas gerçekten samimi ise, neden o zaman beş koltuğu birden elinde tutuyor. Özerk Yönetim başkanlığı ile FKÖ’nün başkanlık koltuğu bunlardan sadece ikisidir. Neden başkanlık koltuğuna bu kadar yapışıp kalmış. Neden işgalin gölgesinde şaibeli seçim yapmakta ısrar ediyor.”

Başarısız barış görüşmelerine rağmen Abbas’ın direnişi tasfiye etmekte ısrar ettiğini belirten Burhum, “Yerleşim birimleri hususunda Siyonistler kadar Avrupa ve Amerika da Abbas’tan yüzünü çevirdi. Abbas’a, New York’ta yapılan üçlü zirvede Obama ve Netanyahu tarafından verilen sözler tamamıyla unutuldu” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.