FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas bizi dinlemedi sıfır noktasına geri döndü

Hamas’ın sözcülerinden İsmail Rıdvan, ABD’nin New York şehrinde gerçekleştirilen üçlü zirve hakkında yaptığı açıklamada Fetih hareketinin lideri Mahmud Abbas’ın yapılan nasihatleri dinlemeyerek işgal devleti başbakanıyla bir araya gelmeyi kabul ettiğini ve sıfır noktasına geri döndüğünü dile getirdi. Rıdvan, işgalci Siyonistlerin üçlü zirve hakkında yaptıkları açıklamalarında tam bir zafer havası estirdiklerine dikkat çekti.

Rıdvan’ın bu açıklamayı yapması, işgal devleti Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman’ın ABD’nin New York şehrinde gerçekleştirilen üçlü zirvenin kendi açılarından bir zafer olduğunu dile getirmesi üzerine oldu. Liberman, bu zirvenin İsrail’in Batı Yaka’da Yahudi yerleşim merkezleri inşaatını dondurma önerisini reddetmesine rağmen böyle bir görüşmenin yapılabildiği için kendi açılarından zafer niteliği taşıdığını vurgulamıştı.

Siyonist işgalcilerin böyle zafer havasına girmelerine fırsat veren Abbas’a tepki gösteren İsmail Rıdvan, Abbas’ın bu görüşmeyi kabul etmek suretiyle aynı zamanda işgal devletiyle Yahudileştirme faaliyetine rağmen görüşmenin de kapısını açtığını ve devamının gelmesi ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.