FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas-Dayton güçleri 1000 kişiyle Kassam üyelerini kuşattı

70 araçla bölgeye gelen 1000 kişilik Abbas-Dayton gücünün daha önce Abbas güçleri tarafından kaçırılan Abdulfettah Şureym’in Kalkiliya’daki evini Kassam mücahitleri saklandığı iddiasıyla kuşattığını bildirdi.

İşgal güçleri tarafından aranan ve kovalanan Kassam mücahitleriyle Abbas güçleri arasında bugün (04 Haziran Perşembe) sabah erken saatlerde başlayan çatışma hala devam ediyor.

Abbas güçleri kuşatma altında bulunan Kassam mücahitlerinin teslim olmalarını sağlamak için ailelerini tutukladığını belirterek, çıkan çatışmada Abbas güçlerinden Riyad Zeynuddin adında bir kişinin öldüğünü ifade etti.

Abbas güçlerinin işgal ordusundan her türlü desteği alarak bölgede Kassam mücahitlerine karşı sürdürdüğü katliamlara karşı halkın büyük bir öfke içinde bulunduğunu belirten muhabirimiz, halkın Abbas güçlerinden direnişi takip ve onu tasfiye etmekten geri durmasını istediğini belirtti.

Diğer taraftan kuşatılan üç Kassam liderinin hayatından Kalkiliya’daki Koruyucu Güvenlik liderini sorumlu tuttuğunu belirten Hamas, Kassam komutanlarından teslim olmamalarını istedi.

Olay üzerine acil bir açıklama yapan Kassam Tugayları da Kalkiliya’da yeni cinayetler işlememesi konusunda Abbas-Dayton güçlerini uyardı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (46) içerik yüklenmiştir.