FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas-Dayton güçleri 2 HAMAS mensubunu şehid etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın silahlı kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi iki direniş mücahidi bu sabah (31 Mayıs Pazar) Batı Yaka’da Abbas’a bağlı güvenlik güçleri tarafından şehid edildi.

Hamas Hareketi kaynakları, başkanlık süresi bitmiş Mahmud Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin dün geceden bu yana Kefer Saba Mahallesi’nde bir grup Kassam mücahidini kuşatma altına aldığını ve mücahitlerden teslim olmalarını istediğini bildirdi.

Teslim olma talebini reddeden iki mücahidin kuşatılan alandan çekilme girişimine Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin ateşle karşılık verdiğini belirten kaynaklar, mücahitlerin de açılan ateşe karşılık vermesi sonucu çatışma çıktığını söyledi.

Abbas güçlerinin çatışma sonrası şehit mücahitlerden Muhammed Semman’ın 4 kardeşini ve şehit Muhammed Yasin’in bir kardeşini gözaltına aldığını bildiren kaynaklar, bu sabah yeniden başlayan çatışmalar sonunda Kassam Tugayları üyesi iki mücahidin ve mücahitleri evinde barındıran Abdülhalim El-Başa’nın şehit olduğunu açıkladı.

Ev sahibinin eşinin de çatışmalarda yaralandığını söyleyen kaynaklar, Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin de çatışmalarda 3 kayıp verdiğini bildirdi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’na bağlı iki mücahidin şehit edilmesinin ve Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin işgalciyle sürdürdüğü güvenlik koordinasyonunun Batı Yaka’da yaşayan Filistinliler arasında büyük bir rahatsızlığa yol açtığı belirtildi.

Kassam Tugayları, iki şehit mücahidin hayatından Abbas’a bağlı güvenlik güçlerini sorumlu tuttu.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, “Batı Yaka’daki bu güvenlik birimi, Siyonist Ordu’nun bir birimidir ve onunla birlikte savaşmaktadır” dedi.

Abbas’a bağlı güvenlik güçleri tarafından şehit edilen Muhammed Es-Semman’ın İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Batı Yaka’nın kuzey sorumlusu olduğu ve şehit Muhammed Yasin’in de onun yardımcısı olduğu bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.