FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas-Dayton güçleri şehidlerin kanıyla boğulacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) işgal güçleri tarafından aranan ve bugün (04 Haziran Perşembe) Batı Yaka’nın Kalkiliya şehrinde kuşatıldıkları evde Abbas’a bağlı güçler tarafından şehit edilen Muhammed Husam, İyad el-Ebteli ve Ala Ziyab’ın şahadetlerini tebrik ederek, akan kanların kesinlikle boşa gitmeyeceğini ve karşılıksız kalmayacağını belirtti.

Üç Kassam mücahidinin şehit edilmesi üzerine bugün bir bildiri yayınlayan Hamas hareketi şunları ifade etti: “Siyonist efendilerini razı etmek için uşakların işlediği bu alçakça cinayet, Batı Yaka’daki direnişi tasfiye için ortaya konan planın bir parçasıdır. Bu durum, Filistinli grupların net bir tutum içine girmelerini zorunlu kıldığı gibi, yapılan zulme karşı seslerini de yükseltmelerini gerekli kılıyor.”

Konuyla ilgili açıklama yapan Hamas sözcülerinden Dr. Sami Ebu Zuhri de Batı Yaka’daki Hamas mensuplarından teslim olmamalarını isteyerek, olup bitenlerin daha önce Gazze’de meydana gelen olayların bir tekrarı olduğunu ifade etti.

Üç Kassam mücahidinin Abbas-Dayton güçleri tarafından şehit edilmelerinin çok tehlikeli bir sürecin işaretlerini verdiğini belirten Ebu Zuhri, işlenen bu cinayetlerin Obama’nın ziyareti öncesine denk getirilmesinin Ramallah takımının Yol Haritası’nı uyguladığı ve işgal devletini de koruduğu mesajları verdiğini belirtti.

Direnişe yardım için toplumsal bir devrime çağıran Muşir el-Mısri ise, Kalkiliya’da olup bitenlerin Abbas güçlerinin ihanetini ve uşaklığını yansıttığını belirterek geleceğin bu insanların değil, direnişin, hakkın ve hukukun olacağını dile getirdi.

Kalkiliya’daki cinayetler üzerine açıklama yapan Mısri, Kassam Tugayları’ndan üç mücahidin kuşatıldıktan sonra şehit edilmelerinin açık bir ihanet olduğunu belirterek, bu olayın aynı zamanda cinayeti işleyen çetenin mantığını da ortaya koyduğunu ve bu çetenin her türlü kırmızıçizgiyi aştığını gösterdiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (46) içerik yüklenmiştir.