FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas, Filistin davasını karanlık bir tünele soktu

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Filistin davasının çok keskin ve tehlikeli bir virajdan geçtiğini ve başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın yürüttüğü barış(!) görüşmelerin Filistin davasını karanlık bir tünele soktuğunu belirterek, geleceğin kesinlikle direniş projesinin olacağını ifade etti.

Dr. Bahr dün (04 Ekim Pazar) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Filistin içi ciddi bir diyaloğun başlangıcı Ramallah yönetimiyle Fetih’i dış güçlerin baskısından kurtarmakla ve Filistin’in kendi kararını tek başına alma özgürlüğünü sağlamakla olur. Siyonist barbarlığa karşı tek yumruk halinde durmak için Hamas olabilecek maksimum esnekliği gösterdi.”

Diğer taraftan Ramallah yönetiminin Goldstone Raporu’nu erteletme çabasına da değinen Dr. Bahr, bu tavrın Filistin halkıyla Filistin davasına karşı işlenmiş büyük bir komplo olduğunu belirterek, Ramallah yönetiminin Siyonistlerin Gazze’de işlediği cinayetleri gizleme teşebbüsünden başka bir şey olmadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.