FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas, Filistin halkına yalan söylüyor

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi-Genel Komutanlık Genel Sekreteri Ahmet Cibril, işgal rejimiyle Ramallah arasındaki görüşmelerin şimdiye kadar hiç durmadığını ve “Yerleşim birimi inşaatını durdurmadan işgal rejimiyle görüşmeyiz” diyen Abbas’ın da aslında yalan söylediğini belirterek, iki taraf arasındaki görüşmelerin hangi tarihlerde ve nerelerde yapıldığını gayet iyi bildiklerini ifade etti.

El-Quds’ul-Arabi’nin dün (05 Mart Cuma) kendisiyle yaptığı röportajda Cibril şöyle dedi: “İşgal tarafıyla dolaylı görüşmelerin yapılacağını söylerken acaba neyi kastediyorlar? Dolaylı olmaktan kasıt, Amerika’nın arabuluculuğu mu? Abbas’a bağlı görüşmeci heyet günlük olarak zaten işgal liderleriyle görüşüyor. Önce bu bilinsin. Sonra, işgal yönetiminin sorumsuzca davranışlarına karşı bunlar niçin bu şekilde davranıyor? Abbas’ın bunu niçin yaptığını siz insanlara sorun. Ulusal yönetimden bahsediyorlar. Hangi ulusal yönetim? Amerikalı General Keith Dayton’un komuta ettiği bir yönetim nasıl Filistin ulusal yönetimi olabiliyor? İşgal ordusunun kurduğu barikatlar Abbas’ın evinden sadece birkaç metre uzak bir mesafedeyken onun başında bulunduğu yönetim nasıl ulusal olabiliyor?”

Cibril sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal rejimi Abbas’ın yakın adamlarından Refik el-Hüseyni’nin kirli çamaşırlarını deşifre ederken Ramallah yönetimine “Bakın elimizde sizi bitirecek skandal dosyaları var” diyor. Onların keşfettiği skandallar denizden bir damladır. Bununla Ramallah yönetiminin tamamıyla teslim olmasını istiyorlar. Bu belgelerle hayatlarını kendilerine bağlamışlar. Baştan sona bu yönetim ahlaki ve mali yolsuzluklara batmıştır. Hepsi işe yaramaz insanlardır. Filistin halkına destek için gelen milyon dolarlık yardımlar toz oldu. Temimi Tunus’tan müflis olarak geldik diyor. Peki, nasıl zengin oldular?”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.