FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas geleceğini ABD ve Siyonistlere bağlamış

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Usame Hamdan, başkanlık süresi bittiği halde kanunsuz bir şekilde başkanlık koltuğunda oturmaya devam Abbas’ın Filistin davasının ana meselelerinde tavizler vereceğini belirterek, Abbas’ın müzakerelere gitmiş olmasının bile işgalcilere taviz vereceğinin göstergesi olduğunu ifade etti.

“Filistin” gazetesinin kendisiyle yaptığı ve dün (30 Ağustos Pazartesi) yayınladığı röportajda Hamdan şöyle dedi: “Müzakereler Amerika’nın şerefini kurtarmak ve Filistin halkıyla Filistin davası hesabına işgalcilere yeni kazançlar sağlamak için başlatıldı. Hamas hareketi Abbas’ın düşmanla müzakerelerde bulunmasını hiçbir şekilde kabul etmiyor.”

Hamdan sözlerini şöyle sürdürdü: “Abbas ve başında bulunduğu takım, siyasi arenada bulunabilmelerinin kendilerine meşruluk veren Amerika ve işgal rejiminin idaresine bağlı olduğunu iyice biliyorlar. Abbas, işgalcilerle müzakereleri reddedebilecek konumda değildir. Çünkü kendisi tamamıyla Siyonist rejimle Amerika idaresine teslim olmuş ve onların uydusu haline gelmiştir.”

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.