FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri 1 kişiyi gözaltına aldı, 4 kişiyi ifadeye çağırdı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da direniş taraftarlarına yönelik baskılarını sürdürerek, bir kişiyi siyasi nedenlerle gözaltına aldı ve dört kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Yaka Teşkilatı tarafından bugün (9 Eylül Çarşamba) konuyla ilgili yayınlanan bildiride, Tulkerem vilayetinde Genel İstihbarat biriminin işgal zindanlarında toplam 10 yıl yatan eski esir Usame Abdurabbihi’yi gözaltına aldığını açıkladı.

El-Halil vilayetinde ise Genel İstihbarat biriminin Dura kenti sakinlerinden eski esir Şeyh Velid Amr’ı ifade vermeye çağırdığı bildirildi. Koruyucu Güvenlik biriminin de eski esir Şadi Kafişe’yi 7 gündür gözaltında tuttuğu öğrenildi.

Genel İstihbarat birimi Tubas vilayetinde de 66 yaşındaki eğitimci ve eski esir Şefik El-Harraz’ı ifade vermeye çağırdı. El-Harraz’ın daha önce de birçok kez sorguya çekildiği bildirildi. Tubas’ta Koruyucu Güvenlik biriminin de Amr Ebu Urra’yı 8 gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.

Ramallah vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi Birzeit Üniversitesi öğrencisi Esyed El-Benna’nın evine baskın düzenleyerek Filistinli öğrenciyi gözaltına almak istedi fakat El-Benna’yı evde bulamadı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.