FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri 2 kişiyi gözaltına aldı, 4 kişiyi ifadeye çağırdı

Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da iki kişiyi siyasi görüşleri nedeniyle gözaltına alırken, dört kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Kalkiliya vilayetinde, Koruyucu Güvenlik birimi 35 yaşındaki Usame Derviş Nabrisi’yi ifade vermeye çağırdı. Nabrisi’nin eski esirlerden olduğu, 12 yıldan fazla işgal zindanlarında kaldığı ve siyasi görüşleri nedeniyle birkaç kez Batı Yaka güvenlik birimlerince gözaltına alındığı ifade edildi.

Tulkerem vilayetinde de Genel İstihbarat birimi şehit Riyad Bedir’in oğlu eski esir Abdülfettah Bedir’i ifade vermeye çağırdı.

El-Halil vilayetindeki Koruyucu Güvenlik birimi Dura beldesi sakinlerinden Ali Ebu Argub’u gözaltına alırken, Filistin Yönetimi zindanlarında üç gün tutulduktan sonra dün serbest bırakılan kardeşi Tarık Ebu Argub’tan da ifade vermeye gelmesini istedi.

Selfit vilayetinde de Genel İstihbarat birimi En-Necah Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi Musab Meri’yi gözaltına aldı. Meri’nin işgal zindanlarında yatan eski esirlerden olduğu ve özgürlüğüne kavuşmasının üzerinden henüz bir ay geçtiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.