FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri Batı Şeria’da terör estiriyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka teşkilatı yaptığı açıklamada, Abbas güçlerinin Batı Yaka’da direniş mücahitlerine yönelik baskılarını artırdığına dikkat çekerek, son olarak Tulkerem’de Kassam komutanı Muhammed Haryuş ile birimine yönelik Kalkiliya’dakine benzer bir cinayet teşebbüsünde bulunduklarını belirtti.

Hamas’ın Batı Yaka teşkilatı bugün (03 Haziran Çarşamba) yayınladığı açıklamada şunları ifade etti: “Abbas-Dayton güçleri sadece son üç günde Tulkerem’de 30 Hamas mensubunu tutukladılar. Tutuklananların sorgusunda ise özellikle Kassam komutanı Haryuş’un yeri üzerinde odaklandıkları anlaşılıyor.”

Hamas’ın Batı Yaka teşkilatı, yiğit komutan Haryuş konusunda Batı Yaka’daki Abbas-Dayton güçlerini uyararak, Kassam mücahitleriyle diğer direniş mücahitlerinden işgal güçlerinin eksik bıraktığı görevi omuzlayan bu güçlere karşı uyanık olup tedbir almalarını istedi.

Abbas-Dayton emriyle hareket eden Batı Yaka’daki güçler iki gün önce Kalkiliya’da bir Kassam komutanı ile yardımcısını ve bunları evinde barındıran bir mücahidi katletmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.