FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri Batı Yaka’da Hamas mensuplarına saldırdı

Batı Yaka’da Abbas’a bağlı güçlerin iç bölünmenin sona erdirilmesi için bugün öğleden sonra Ramallah şehrinde yapılan gösteriye müdahale ettikleri belirtildi.

Görgü şahitlerinin bildirdiğine göre, Fetih’e bağlı militanlar El-Menare meydanını dolduran gösteriyi megafonlarla yönlendirmeye çalışırken, Abbas’a bağlı güçler de bazı göstericilere cop ve dipçiklerle saldırdı.

Görgü şahitleri ayrıca, Fetih’e bağlı haydutların, Hamas’a karşı slogan atmak istemeyen bir göstericiye saldırdıklarını müşahede ettiklerini de söylediler.

Abbas’a bağlı sivil istihbarat elemanlarıyla koruyucu güvenlik mensuplarının göstericilerin arasına girip görüntü almaları dikkat çekti.

Diğer taraftan bugün (15 Mart Salı) Gazze’de yapılan gösteriye katılan Fetih mensuplarından bir grubun gösteri konvoyu Meçhul Asker meydanından El-Ketibe meydanına giderken, Hamas’a mensup gençlere taşlarla saldırdıkları bildirildi.

Görgü şahitleri Fetih’e mensup bazı kişilerin yaptıkları taşkınlıkların gösteriye katılan bazı şahsiyetler tarafından yatıştırılmaya çalışıldığını ancak söz konusu yerde gerginliğin yaşandığını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (16) içerik yüklenmiştir.