FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri Batı Yaka’da Hamas üyesi 3 kişiyi gözaltına aldı

Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Kahire ve Doha’da imzalanan uzlaşı anlaşmalarına rağmen işgal altındaki Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerini hedef alan operasyonlarını sürdürüyor.

Kalkiliya vilayetinde Koruyucu Güvenlik biriminin Filistinli genç Abdullah Zübeyr Davud’u ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldığı bildirildi. Filistinli gencin daha önce de Ramallah yönetimi zindanlarında bir buçuk yıl yattığı ve bu sürede ağır işkencelere maruz kaldığı ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin ayrıca En-Necah Üniversitesi öğrencisi Muhammed Abdülaziz Hırfan’ı Kalkiliya’ya bağlı Azzun köyündeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi. Hırfan’ın eski esirlerden olduğu ve Abbas’a bağlı güçlerce daha önce de birçok kez gözaltına alındığı öğrenildi.

El-Halil vilayetinde ise İstihbarat birimi eski esir Samir Matar’ın İzna beldesindeki evine baskın düzenledi. Matar’ın gözaltına alınarak istihbarat merkezine götürüldüğü kaydedildi.

Daha önce ifade vermeye çağrılan Samir Matar’ın Filistinli gençlerin sosyal paylaşım sitesi Facebook aracılığıyla başlattığı “gitmeyeceğim” kampanyasına katılarak ifade vermeye gitmeyi reddettiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.