FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri esir Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın evine baskın düzenledi

Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri dün (27 Nisan Cumartesi) işgal zindanlarında yatan İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın evine baskın düzenledi.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin Cenin Mülteci Kampı’ndaki eve düzenledikleri baskın sırasında Şeyh Ebu’l-Heyca’nın iki oğlunu gözaltına aldığı ve üçüncü oğlunu ise gözaltına almayı başaramadığı bildirildi.

Batı Yaka güvenlik birimleri esir Hamas lideri Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın oğulları İsam ve İmad’ı gözaltına aldığını, kardeşleri Hamza’yı ise gözaltına almayı başaramadığını söyledi.

Baskın sırasında kamp sakinleri ile güvenlik birimleri arasında gerginlik yaşandığına işaret eden kaynaklar, Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın evinin etrafında toplanan gençlerin baskını gerçekleştiren güvenlik görevlilerine taş attığını ve bunun üzerine güvenlik görevlilerinin gözaltına aldıkları iki kardeşle birlikte evin olduğu bölgeden hızla uzaklaşmak zorunda kaldığını belirtti.

Bu arada Batı Yaka güvenlik birimlerinin Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın evine Nisan ayı içinde ikinci kez baskın düzenlediği ve esir Hamas liderinin evinin bu ayın başlarında da baskına uğradığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.