FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri Hamas üyesi dokuz kişiyi gözaltına aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine ve direniş taraftarlarına yönelik baskılarını artırdı.

Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği baskınlar sırasında Hamas üyesi dokuz kişiyi gözaltına alan güvenlik birimleri, iki Hamas üyesini de ifade vermeye çağırdı. Güvenlik birimlerinin En-Necah Üniversitesi’nden iki öğrencinin de gözaltı süresini uzattığı bildirildi.

Nablus vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi, eski esirlerden Vail El-Amudi’yi ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı. İşgal zindanlarında toplam dokuz yıl yatan El-Amudi’nin bir yıl önce özgürlüğüne kavuştuğu, Batı Yaka istihbarat birimi tarafından da daha önce birkaç kez gözaltına alındığı kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik birimi Nablus kentinde Afif Habişe isimli Filistinli genci gözaltına alırken Genel İstihbarat birimi de En-Necah Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Ala Şibiri’yi ifade vermeye çağırdı.

Genel İstihbarat birimi Ramallah’ta eski esirlerden Hüseyin Ledadive’yi gözaltına alırken, Kalkiliya’da da Koruyucu Güvenlik birimi dün gece Sahir Ebu Asab ve Eşref Avad’ı gözaltına aldı.

El-Halil’de ise Koruyucu Güvenlik birimi Esyed Adi, Ekrem Haddad ve Hüsameddin El-Hur’u, Genel İstihbarat birimi de Politeknik Üniversitesi öğrencisi Mahmud Hamidat’ı gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (28) içerik yüklenmiştir.