FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri Hamas üyesi iki genci gözaltına aldı

Mübarek Ramazan ayının başlamasına rağmen Batı Yaka’da direniş taraftarlarına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Filistinli iki genci gözaltına aldı. Batı Yaka güvenlik birimleri Hamas üyesi iki kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil’de Sacid Hasan El-Lakta isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Aynı birimin, İzzeddin El-Kassam şehitlerinden salih Et-Telahime’nin oğlu Musab Salih Et-Telahime’yi de ifade vermeye çağırdığı ve Musab Et-Telahime’nin işgal zindanlarından henüz birkaç hafta önce çıktığı öğrenildi.

Bu arada, El-Halil’de Koruyucu Güvenlik birimi tarafından gözaltında tutulan Adnan Ebu Carur’un açlık grevi eylemine başladığı ve serbest bırakılıncaya kadar eylemi sürdüreceği bildirildi.

Tulkerem’de ise Koruyucu Güvenlik birimi 29 yaşındaki İhab Ebu Liyfe isimli genci kent merkezindeki işyerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Beş devriye aracıyla Filistinli gencin işyerine baskın düzenleyen Koruyucu Güvenlik biriminin, işyerinde arama yaptığı ve İhab Ebu Liyfe’nin bilgisayarına el koyduğu ifade edildi.

Nablus’ta da Genel İstihbarat birimi eski esirlerden Ceber Fayiz El-Cey’an’ı ifade vermeye çağırdı. El-Cey’an’ın birkaç gün önce de işgal istihbaratı tarafından ifade vermeye çağrıldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.