FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri özgürlüğe kavuşan esirleri ifade vermeye çağırdı

Siyonist işgal yönetiminin baskı ve saldırılarına paralel olarak saldırı ve baskınlarını artıran Abbas’a bağlı güçlerin dün Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde ve El-Halil’e bağlı Es-Sebu’ ve Beni Naim beldelerinde Hamas mensuplarına karşı geniş çaplı operasyonlar yaptığı belirtildi.

El-Halil’deki yerel kaynaklar, Abbas’a bağlı güçler baskınlarını sürdürürken, Abbas’a bağlı istihbaratın da Es-Sebu’ beldesinde Özgürlerin Vefası anlaşmasıyla serbest kalan Filistinli esir Ahmed Revaşide ile İbrahim Ed-Değamin isimli Filistinli vatandaşı ifadeye çağırdığını söyledi.

Kaynaklar devamla, aynı güçlerin El-Halil şehrinde yine esir takası anlaşmasıyla özgürlüğe kavuşan Filistinli esir Fuad Munasira’yı, Beni Naim beldesinde de üniversite öğrencisi Halil İbrahim Zekarine ve Filistinli genç İbrahim Savaliha’yı ifade vermeye çağırdığını bildirdi.

Siyonist işgal ordusunun ileri bir karakolu gibi çalışan Abbas’a bağlı güçler ve istihbarat birimi, Hamas hareketine karşı sindirme operasyonlarını sürdürüyor. Filistin’deki barış süreci ise umurlarında bile değil.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (5) içerik yüklenmiştir.