FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri Şehid Yahya Ayyaş’ın evini bastı

Başkanlık süresi bitmiş olan Abbas’a bağlı ve Amerikalı General Keith Dayton’un emriyle hareket eden güçler dün akşam (05 Haziran Cuma) Nablus’a bağlı Rafat köyünde bulunan şehit Yahya Ayyaş’ın evini basıp eşyalara zarar verdi.

Şehid Yahya Ayyaş’ın annesi olayı şöyle anlattı: “Eşim ve çocuklarımla birlikte kaldığım ev Abbas-Dayton güçlerinden yaklaşık 30 kadar kişi tarafından barbar bir şekilde basıldı. Uykudaki çocuklarla bayanlara yönelik hiçbir nezaket kuralını dinlemeden evin altını üstüne getiren güçler, ev eşyalarını da kırmaya başladılar”.

Şehid Yahya Ayyaş’ın annesi, “İşgal güçleri geldiğinde hiç olmazsa bağırıp çağırıyor ve izin alıyorlar. Bunlar ise kapıyı çalmadan zorla içeri girip her tarafı aramakla kalmadılar, evin eşyalarına da zarar verdiler” dedi.

Diğer taraftan Batı Yaka’da direniş mücahitlerine karşı baskılarını sürdüren Abbas-Dayton güçleri dün akşam (05 Haziran Cuma) Batı Yaka’da Hamas mensubu 6 kişiyi gözaltına aldı ve vatandaşların şehit olan Kassam mücahitlerinin taziyesine gitmelerine izin vermedi.
Gözaltına alınanlardan üçünün kardeş oldukları belirtilirken, Abbas güçlerinin Kalkiliya’da yoğun bir şekilde bulunmaya devam ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.