FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçlerinin gözaltına aldığı Nidal Ebu Sinine açlık grevine başladı

Siyonist işgal devletiyle güvenlik işbirliğini sürdüren ve onun serbest bıraktıklarını fazla zaman geçmeden yine onun hesabına tutuklayan Abbas yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik Birimi adlı terör mekanizması dün (5 Ağustos Pazar) de Hamas’ın Batı Yaka bölgesindeki ileri gelenlerinden Şeyh Nidal Ebu Sinine’yi gözaltına aldı.

Mübarek Ramazan ayında baskı ve şiddet uygulamalarının trendini yükselten Koruyucu Güvenlik’in siyasi sorgulama çağrısına tepki gösteren ve soruşturma için bu birimin karakoluna gitmeyi reddeden Ebu Sinine’yi dün Batı Yaka’nın el-Halil şehrindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına almışlardı.

Nidal Ebu Sinine’nin de gözaltına alınmasının hemen ardından açlık grevi başlattığı bildirildi.

Abbas’ın gerçekte siyonist işgal devletinin güvenliğini korumakla meşgul olan Koruyucu Güvenlik Birimi’nin Ramazan ayı içerisinde siyasi soruşturma amaçlı çağrılarını ve ev baskınlarını artırdığı bildirildi. Bu çağrı ve baskınlarda siyonist işgal zindanlarından çıkarılarak özgürleştirilmiş olanların öncelikle hedef alınması dikkat çekiyor. İslâmî Direniş tüm kesimlerin tutsaklarını işgal zindanlarından kurtarmak için kararlı mücadeleler verirken Abbas’ın güvenlik birimleri işgal devletiyle aralarındaki güvenlik işbirliği gereği onları yeniden hapse atma yoluna gidiyor.

İşgal zindanlarından çıkarılarak özgürleştirilmiş olanlardan Samir Ahmed Mahmud Matar da el-Halil’in İzna beldesinde bulunan evine kendisini ele geçirmek için iki kez baskın düzenlediklerini söyledi. Matar, Koruyucu Güvenlik’in kendisini geçen Cumartesi Terkumiya karakoluna çağırdığını ancak gitmeyi reddettiğini bunun üzerine evine baskınlar düzenlemeye başladıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Kapalı