FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas güçleri’nin tutukladığı 4 HAMAS mensubunun isimleri açıklandı

Batı Yaka’da işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunu sürdüren Ramallah yönetimine bağlı güvenlik birimleri, İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerinden dört kişiyi gözaltına aldı. Güvenlik birimlerinin cezaevinde tuttuğu siyasi tutuklulardan birini de gördüğü ağır işkencelerin ardından hastaneye kaldırdığı ifade edildi.

Ramallah vilayetinde Genel İstihbarat birimi 21 yaşındaki Muhammed Velid Rebii isimli Filistinli genci El-Mezraatu’l-Garbiyye köyündeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Gözaltına alınan Filistinli gencin eski esirlerden olduğu, Kudüs Açık Üniversitesi’nde okuduğu ve işgal zindanlarında üç yıl yattığı bildirildi.

Nablus’ta da Koruyucu Güvenlik birimi eski esirlerden Nidal Dağlas’ı Asira Eş-Şimaliyye beldesinde görev yaptığı okula baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Aynı birimin eski esir Ahmed Sehman’ı da Nablus kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve Sehman’ın işgal zindanlarında beş yıl yattığı belirtildi.

Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil kentinde ise Surif beldesinden Maruf Ebu Fare isimli genci gözaltına aldı.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik biriminin daha önce gözaltına aldığı Muhammed Ğannam’ın ailesi, oğullarının ağır işkence gördüğünü ve hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.