FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas halkına düşmanlığını ilan etti

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın başkanlık koltuğunda oturduğu müddetçe yeni bir intifadanın başlamasına kesinlikle izin vermeyeceğini ilan etmekle, direnişe düşmanlığını ve her türlü ilahi ve beşeri kanunun, hukuk ve sözleşmenin güvence altına aldığı Filistin halkının direniş hakkına karşı olduğunu da herkese duyurmuş olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum konuya ilişkin bugün (23 Aralık Çarşamba) yazılı bir açıklama yaptı. “Kudüs’ün Yahudileştirilmeye çalışıldığı, Filistin halkına karşı saldırıların tüm hızıyla devam ettiği ve Siyonistlerin halkımıza karşı yeni saldırılar düzenleme tehditleri savurduğu bir dönemde Abbas’ın bu şekilde açıklamalar yapması utanç vericidir. Abbas’ın açıklamaları, direnişi tasfiye etme çabalarıyla zaten paralellik arz ediyor.”

Mahmut Abbas’ın Filistin safından çıkıp Siyonistlerin safına girdiğini belirten Burhum, Abbas yeni bir intifadaya izin vermeyeceğini söylerken, Fetih’ten Azzam el-Ahmed’in Gazze halkını Hamas’a karşı baş kaldırmaya çağırmasının enteresan bir tevafuk olduğunu da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.