FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas işgalcilere karşı yapılan eylemi kınadı

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas dün akşam (01 Eylül Çarşamba) Ramallah yakınlarında iki Siyonistin yaralanmasıyla sonuçlanan ve İzzeddin Kassam Tugayları’nın üstlendiği kahraman eylemi kınadığını belirtti.

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsni Mübarek ve Ürdün Kralı Abdullah’ın da hazır bulunacakları Amerika gözetiminde işgal yönetimiyle Abbas yönetimi arasında yapılacak müzakerelere saatler kala bir açıklama yapan Abbas, işgal altındaki topraklarda Filistinlilerin de Siyonistlerin de kanının akmasını istemediklerini söyledi.

Beyaz Saray’da yapılan toplantıda konuşan Abbas Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’ya dönerek şöyle dedi: “Evvelki gün El-Halil’de meydana gelen eylemi kınadığımız gibi, bugün meydana gelen eylemi de kınıyoruz. Kesinlikle Filistinlilerin de Siyonistlerin de kanının akıtılmasını istemiyoruz. Aralarında barış ve doğal bir yaşamın olmasını istiyoruz. Ebediyete kadar ortaklar ve komşular olarak kalmak istiyoruz.”

Kendi halkının huzurunu ve selametini unutan Abbas’ın, Siyonist gaspçıların güvenliğinin hüznü ve şoku içinde olduğu görülüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.