FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas, İsrail ile görüşmeye son versin

Filistin İslami Cihad Hareketi, korsan İsrail’in, işgal ettiği Filistin topraklarında Yahudi yerleşke projesini devam ettirdiğine değinerek, Mahmud Abbas’ın Tel Aviv’le görüşmeye derhal son vermesini istedi.

Filistin İslami Cihad Hareketinin tanınmış liderlerinden Muhammed El-Hendi verdiği bir demeçte, korsan İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarında Yahudi yerleşke yapma projesini sürdürdüğüne değinerek “Siyonist İsrailliler, uzlaşma müzakerelerini suistimal ederek Filistin topraklarını gasp etmeyi ve işgal altındaki Kudüs kentini Yahudileştirme siyasetlerini devam ettiriyorlar” dedi.

El-Hendi daha sonra “Oslo” anlaşmasının imzalanmasından sonra işgal altındaki Filistin topraklarında Yahudi yerleşke yapma projesinin geliştirildiğini hatırlatarak “Yahudi yerleşke yapımının devam ettirilmesi Araplar ve Arap barış planı taraftarlarına şöyle bir mesaj vermektedir: Siyonist İsrail bu plana en ufak bile bir değer vermiyor. Buna göre, işgalci İsrail’in siyasetleri böyle uzlaşma planları sunmak ve görüşmelerde bulunmakla değişmeyecektir” diye vurguladı.

El-Hendi daha sonra söz Özerk Teşkilatı Başkanı Mahmud Abbas’a hitaben, Tel Aviv’le müzakerelerinin tıkındığını ifade ettiğini hatırlatarak bu müzakerelere nihai olarak son vermesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.