FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 10 HAMAS mensubunu tutukladı

Batı Yaka’da İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı tasfiye operasyonlarına devam eden Abbas milislerinin Tulkerem, Nablus, El-Halil, Ramallah ve Silfit şehirlerinde yaptığı baskınlarda 10 Hamas mensubunu daha tutukladığı bildirildi.

Diğer taraftan mahalli kaynaklar Abbas milislerinin zindanlarında bulunan Zahir Sıdki Musa adındaki Filistinli vatandaşın gördüğü ağır işkenceler sonucu sağlığının ciddi anlamda bozulduğunu ifade ettiler. Abbas milislerinden gördüğü ağır işkenceler sonucu sağlığı bozulan Musa’nın Abbas milisleri tarafından Rifidya hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

Abbas milislerinin bu zulümleri devam ederken diğer taraftan da, dün (18 Mayıs Salı) üzüm bağlarında asma yaprağı toplayan Filistinli kadın ve çocuklara saldıran işgal askerlerinin 6 kişiyi tutukladığı bildirildi.

Görgü şahitleri Cenin’deki üzüm bağlarına giden Filistinli kadın ve çocukların işgal askerleri tarafından Yahudi yerleşkeye yaklaştıkları iddiasıyla gözaltına alınıp emniyet merkezine götürüldüklerini, yapılan sorguda sadece üzüm yaprağı toplamak için bölgede bulunduklarının anlaşılması üzerine bölgeye bir daha gelmemeleri konusunda uyarılıp tehdit edildiklerini belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.