FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas milisleri 12 HAMAS mensubunu tutukladı

Siyonist işgal rejimi adına direnişçi avına devam eden başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı milislerin, Batı Yaka’nın el-Halil, Nablus, Kalkiliya ve Tulkerem şehirlerinde yaptıkları operasyonlarda 12 Hamas mensubunu daha tutukladıkları bildirildi.

Mahalli kaynakların ifadelerine göre, el-Halil şehrinde operasyonlarını sürdüren Abbas milisleri Münir el-Ketut, Ziyad Caare, Ethem Harrubi ve Semih Alyuvi’yi tutukladı. Tutuklananların hepsi daha önce de Abbas milisleri tarafından birkaç kez tutuklanıp serbest bırakılan kişiler.

Abbas milisleri; Tulkerem, Silfit, Kalkiliya, Nablus ve bunlara bağlı kasabalarda da yaptıkları operasyonlarda birçok Hamas mensubunu tutukladılar.

Diğer taraftan Yatta’da konferans düzenleyen Hizbuttahrir örgütüne baskın düzenleyen Abbas milisleri, konferansın bulunduğu binayı kuşattıktan sonra konferansın yapılmasını engelleyerek, Hizbuttahrir mensuplarından 15 kişiyi tutukladılar. Örgütün konferans için belediye yetkililerden daha önce izin aldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.